Heaven7 Ker-al Крем со уреа 5% и млечна киселина

(0 оценки и коментари)

385 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ЗA СУВА И ИСПУКАНА КОЖА

ХИДРИРА И ОБНОВУВА

Пакување: 50 ml

Availability: outofstock
Бренд:Heaven7
Сподели:

Нема на залиха

Уреатата и млечна киселина се природни компоненти за влажнење на кожата кои ја задржуваат водата помеѓу клетките на површинскиот слој на кожата. При недостаток на влажност кожата станува сува, задебелена, испукана и ја губи својата еластичност. Многу често се јавува црвенило и чуство на чешање. Уреата е одговорна за задржување водата т.е. хидратација на кожата., а млечната киселина е кератолитик т.е. го разградува кератинот и ја прави кожата мека и нежна.

Heaven 7 Ker–al кремата е со посебна формулација која овозможува идеална нега на сувата кожа, ја прави помека, понежна и ги ублажува симптомите на егзема и псоријаза.

Без парабени, вештачки бои и парфеми

Се препорачува за:

сува, исклучително сува, груба и испукана кожа на лице, раце, стапала
дополнителна нега на кожа со егзема и псоријаза
Состојки

Aqua, Petrolatum, Propylene glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Urea, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate, Lactic Acid.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heaven7 Ker-al Крем со уреа 5% и млечна киселина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.