EUCERIN UreaRepair Plus 10% Urea Лосион за тело, 400 мл

(0 оценки и коментари)

1,210 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Лосионот за тело со 10% уреа содржи уникатна и високоефикасна комбинација од состојки кои природно се наоѓаат на кожата и влијае на неколку клучни фактори што доведуваат до сувост на кожата:

Уреата и другите природни хидратантни фактори (NMF) ја задржуваат водата и така ги хидрираат горните слоеви на кожата.

Серамид-3 ја зајакнува природната бариера на кожата, ја намалува загубата на влага поради испарување и ги блокира иритансите коишто можат да предизвикаат воспаление и јадеж.

Глуко-глицеролот ја активира мрежата од природни канали во клеточните мембрани во подлабоките слоеви на кожата и со тоа овозможува поголема количина на вода да стигне до надворешните слоеви и да обезбеди долготрајна хидратација.

Пакување: 400 мл

Шифра: EUCER101
Availability: instock
Бренд:Eucerin
Сподели:

Состав: Aqua, Urea, Glycerin, Isopropyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Glucoside, Sodium Lactate, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Tapioca Starch, Carnitinе, Cetearyl Alcohol, Ceramidе-NP, Arginine HCL, Sodium PCA, Histidine HCL, Arginine, PCA, Citrulline, Alanine, Lysine HCL, Serine, Lactic Acid, Sodium Chloride, Mannitol, Sucrose, Glutamic Acid, Threonine, Glycogen, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate.

Употреба:

1. Нанесете од лосионот на чиста и сува кожа.

2. Нежно масирајте, додека лосионот целосно да се впие.

3. Нанесувајте толку често, колку што е неопходно.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “EUCERIN UreaRepair Plus 10% Urea Лосион за тело, 400 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.