Epsilon Health Silben Hано Cпреј 125 мл

(0 оценки и коментари)

815 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Silben Nano® е спреј во вид на прашок:

  • Особено помага во случаи на рани со ексудати
  • Го помага природниот процес на ткивна регенерација во случаи на: атонични улцери (венски, исхемични)
  • Рани, улцери под притисок, иритации, хируршки лезии, изгореници

Среброто е познато уште од времето на Хипократ по своите антимикробни особини. Но проблемот за негова употреба во медицината е поврзан со неговата голема нестабилност и ограничената достапност на активни Ag+ јони.
ИНОВАЦИЈА СО ПОМОШ НА НАНО-ТЕХНОЛОГИЈА TIAB COMPLEX: Нова форма на СРЕБРО

  • Апсорпција на Ag+ јони и на Benzalkonium (антисептик) молекули во TiO2 нано честички.
  • Висока концентрација на активни Ag+ јони
  • Моќно антимикробно дејство со максимална безбедност и стабилност

Silben Nano® е спреј за локална употреба, наменет за формирање на ефикасна бариера која помага во обновување на природното ткиво на два начина:

  • Изолирање на раната, воспоставување на заштитна микросредина околу лезијата
  • Го лимитира (ограничува) микробиолошкиот напад врз раната, формирајќи одлични услови за ткивна регенерација.

7 интернационални патенти. In vitro и in vivo испитувања. Клинички студии.

Шифра: SILBEN50
Availability: instock
Бренд:Epsilon Health
Сподели:

Пакување: 125 мл

Спреј со сребрени јони за брзо заздравување на секаков вид на рани, атопични улцерации, декубитуси, кожни воспаленија, хируршки инцизии, посекотини…

Дополнително збогатен со хијалуронска киселина за брза регенерација на кожата.

Употреба: Испрскајте тенок слој од прашокот само врз зафатената регија, таа да биде чиста и сува. Не масирајте. Се аплицира два пати дневно.
Погоден за деца и возрасни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Epsilon Health Silben Hано Cпреј 125 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.