Cellugel Антицелулитен гел 250 ml, 400 ml

(0 оценки и коментари)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

5 АКТИВНИ СОСТОЈКИ ЗА БОРБА ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТОТ

Шифра: /
Availability: outofstock
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

 

Активни Состојки:

бршлен
кофеин
костен
семки од грозје
centella asiatica
Главна компонента на овој гел е екстрактот од бршлен, чие дејство се чувствува веднаш по нанесувањето. Во комбинација со останатите состојки дејството е загарантирано.

Ефекти

Ја подобрува циркулацијата и лимфната дренажа
Овозможува детоксификација и ревитализација
Го намалува целулитот и ја измазнува кожата
Ги подобрува тонусот, еластичноста и изгледот на бедрата
Ја измазнува структурата на кожата со целулит
Ја зголемува цврстината
Употреба

Се нанесува два пати дневно, наутро и навечер, со кружни движења. Подобри резултати се постигнуваат доколку се нанесува со истовремено масирање во тек на 10 минути.

Гелот може да се користи на нозете, задникот, колковите, стомакот и други места каде се појавил целулит. После употреба на гелот, кожата на деловите кои биле третирани се зацрвенува и загрева поради подобрената циркулација.

Препорачуваме најмалку 30 дена редовна употреба за подобри резултати, или 60 дена доколку се аплицира само еднаш на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Cellugel Антицелулитен гел 250 ml, 400 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.