Cellugel Антицелулитен гел 250 ml, 400 ml

(0 оценки и коментари)

435 ден605 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

5 АКТИВНИ СОСТОЈКИ ЗА БОРБА ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТОТ

Шифра: N/A
Availability: instock
Сподели:
Исчисти

 

Активни Состојки:

бршлен
кофеин
костен
семки од грозје
centella asiatica
Главна компонента на овој гел е екстрактот од бршлен, чие дејство се чувствува веднаш по нанесувањето. Во комбинација со останатите состојки дејството е загарантирано.

Ефекти

Ја подобрува циркулацијата и лимфната дренажа
Овозможува детоксификација и ревитализација
Го намалува целулитот и ја измазнува кожата
Ги подобрува тонусот, еластичноста и изгледот на бедрата
Ја измазнува структурата на кожата со целулит
Ја зголемува цврстината
Употреба

Се нанесува два пати дневно, наутро и навечер, со кружни движења. Подобри резултати се постигнуваат доколку се нанесува со истовремено масирање во тек на 10 минути.

Гелот може да се користи на нозете, задникот, колковите, стомакот и други места каде се појавил целулит. После употреба на гелот, кожата на деловите кои биле третирани се зацрвенува и загрева поради подобрената циркулација.

Препорачуваме најмалку 30 дена редовна употреба за подобри резултати, или 60 дена доколку се аплицира само еднаш на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Cellugel Антицелулитен гел 250 ml, 400 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.