BIOVITALIS Гел од костен за уморни и тешки нозе

(0 оценки и коментари)

255 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Гелот од костен опушта, освежува и ги лади нозете

Се препорачува за лица кои поради работа се постојано во стоечка положба, за постари лица, како и за сите оние кои чувствуваат „тежина“ и умор во нозете.

Содржи дури три природни активни состојки кои делуваат синергистички за што поголем ефект: екстракт од див костен, екстракт од гота кола и екстракт од хамамелис. Неговиот состав е дополнително збогатен со природни свежи етерични масла од нане, рузмарин и чемпрес , со што се постигнува опуштачка масажа на уморните нозе со благотворен ароматерапевтски ефект.

Availability: instock
Бренд:BIOVITALIS
Сподели:

Пакување:
150мл

Упатство за употреба:
Со нежна масажа во тенок слој нанесете од стапалото по горниот дел на нозете. Не го нанесувајте на оштетена кожа.
Измијте ги рацете по употреба.
Не е наменето за деца помали од пет години

Не содржи синтетички мириси, само природни свежи етерични масла од нане, рузмарин и чемпрес.

Без парабени, со еколошки конзерванс кој обезбедува стабилност и квалитет
Без глутен.
Без состојки од животинско потекло.
*Производот не е тестиран на животни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Гел од костен за уморни и тешки нозе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.