BIODERMA Atoderm Huile de douche

(0 оценки и коментари)

394 ден1,463 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

24 часа хидратација и непосреден комфор веднаш по туширањето.

-Интензивно негува
-Смирува иритација
-Чисти, ги обновува липидите и смирува
-Ја остава кожата комфорна, свиленкасто мека
-Многу добра кожна и офталмолошка подносливост
Не комедогено – Блага пена – Кремасто и свиленкасто масло – Не мрсна текстура – Без сапун – Не ги иритира очите

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Еднаш или двапати на ден – 7 дена во неделата

ЧЕКОР 1
За туширање нанесете на влажна кожа.
ЧЕКОР 2
Исплакнете.
ЧЕКОР 3
За уште подобри резултати, користете производи од Atoderm линијата за нега на кожата.
Ако сувоста на кожата опстојува, консултирајте се со вашиот доктор.

Сувата, многу сува до иритирана кожа резултира со промена на кожата бариера, што доведува до дехидратација и го олеснува продирањето на иританси во кожата. Кожата ја губи својата еластичност и мекост. Станува безживотна, груба и има тенденција да се чувствува затегнато, па дури и да чеша. Надворешните фактори како што се околината, студот, варијациите на температурите и загадувањето ја напаѓаат кожата секојдневно. Во овој контекст, производот што се користи за хигиена е исклучително значаен, и затоа треба да се прилагоди на чувствителноста на кожата.

Тестирано под дерматолошки надзор
Ја остава кожата свиленкасто мазна и удобна.
80% од испитаниците сметаат дека нивната кожа е веднаш омекната, удобна и мазна
Исклучително хранлива
Ја зголемува хидратацијата на кожата за + 26% по 27 дена од употребата. Ова зголемување може да достигне дури до 39%. Нивото на хидратација трае 24 часа после 27 дена употреба.
Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Skin barrier therapy™ патент
Бактериите природно се наоѓаат на површината на кожата и се неопходни за нејзината рамнотежа. Во случај на кожа склона кон атопија, зголемено ниво на одредени бактерии може да предизвика влошување на нејзината состојба. Овој патентиран комплекс ја ограничува адхезијата на овие бактерии на површината на кожата. Овој патент од NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

D.A.F. Патент
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Atoderm Huile de douche”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.