Becutan влажна тоалетна хартија

(0 оценки и коментари)

69 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Влажна тоалетна хартија од биоразградлив материјал кои може да се фрлаат во WC школката

Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Влажните тоалетни марамчиња Becutan од биоразградлива хартија се повеќенаменски, овозможуваат лесно и практично отстранување на нечистотиите од интимните делови на телото, од рацете и од лицето на бебињата, особено во услови кога водата и сапунот се недостапни. Бидејќи марамчињата може да се фрлат во WC–школка, им помагаат на децата при здобивањето хигиенски навики од најрана возраст.

Содржат екстракт од камилица и Де-пантенол, кои имаат смирувачко дејство врз кожата, поради што производот се препорачува и за лична хигиена кај возрасни со чувствителна кожа.

Биоразградливи и растворливи во вода.

Дерматолошки тестирани.

Екстракт од камилица и Де-пантенол.

Без алкохол.

Без парабени.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan влажна тоалетна хартија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *