Young Derm Подлога за шминка за комбинирана и за масна кожа бр.5 и бр.6 50ml

(0 оценки и коментари)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Збогатени се со екосертифициран екстракт од камилица и со бисаболол (активна компонента од маслото од камилица), кои имаат антиинфламатарно дејство врз кожата, т.е. го смируваат црвенилото и спречуваат појава на понатамошна иритација.
Содржат природен УВ-филтер, кој ќе ја заштити Вашата кожа од несаканото дејство на сончевите зраци – од создавањето штетни слободни радикали во кожата, кои предизвикуваат предвремено нејзино стареење.
Содржи глина, која има високо апсорбирачко дејство – го впива вишокот маснотија од кожата и ги суши акните.

Шифра: Недостапно
Availability: outofstock
Бренд:Alkaloid, Young Derm
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Дејствуваат заштитно и естетски ги покриваат проблематичните места на кожата.

Ја заштитуваат кожата од климатските промени и не дозволуваат да дојде до прекумерно губење на влагата на кожата, со што таа го задржува природниот и негуван изглед во текот на целиот ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Young Derm Подлога за шминка за комбинирана и за масна кожа бр.5 и бр.6 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.