Young Derm Пена за миење лице за мрсна и проблематична кожа 150ml

(0 оценки и коментари)

170 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Пената за миење лице Young Derm е наменета за секојдневна хигиена на мрсна и на проблематична кожа на лицето и вратот. Комбинацијата од состојки како цинк PCA, д-пантенол и млечна киселина, придонесуваат за намалување на прекумерното излачување на мрснотија од кожата, истовремено ги отстрануваат нечистотиите и ја одржуваат нејзината природна влажност. Производот е дерматолошки тестиран.

Availability: outofstock
Бренд:Alkaloid, Young Derm
Сподели:

Нема на залиха

Цинк PCA е сол на цинкот и пиролидон карбоксилната киселина (PCA). Пиролидон карбоксилната киселина се појавува во кожата на човекот како дел од природниот навлажнувачки фактор, кој помага во одржувањето на здрав изглед на кожата. Цинк PCA има астрингентнo својство, ги стеснува порите, и заедно со д-пантенолот го помагаат заздравувањето на раничките на кожата.

Начин на употреба: Пената нанесете ја на влажно лице, наутро и навечер. Нежно втријте ја во кожата со кружни движења со помош на врвовите од прстите. Измијте го лицето со млака вода. По чистење на кожата, тонизирајте го лицето со безалкохолниот тоник за нормална и проблематична кожа Young Derm.

За кого се препорачува: за лица со мрсна и проблематична кожа на лицето и вратот

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Young Derm Пена за миење лице за мрсна и проблематична кожа 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.