YOUNG DERM Крем за длабински третман на акни со масло од чајно дрво 50ml

(0 оценки и коментари)

175 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Маслото од чајно дрво ги суши акните, го отстранува вишокот маснотија и дезинфицира. Маслото има моќно антибактериско дејство – ги убива штетните бактерии кои ги има на кожата, особено бактеријата Propionbacterium acnes, која е главен предизвикувач на создавањето акни. Со редовна употреба на кремот може да се редуцира создавањето на акните и појавата на лезии на кожата.
Екстрактот од камилица и бисабололот (активна компонента од маслото од камилица) имаат антиинфламатарно дејство врз кожата, т.е. го смируваат црвенилото и спречуваат појава на понатамошна иритација.
Екстрактот од манго дејствува астрингентно – ги стеснува порите на кожата и помага во смирување на акничните лезии. Воедно, има и антиоксидативно дејство – ги неутрализира штетните слободни радикали во кожата. Дејствува на подобрување на микроциркулацијата на кожата, со што ја подобрува размената на хранливите материи во клетките на кожата и таа станува мазна, нежна и еластична.
Оваа комбинација на активни компоненти истовремено овозможува длабински третман на акните и нега на кожата.

Упатство за употреба: кремот се нанесува на проблематичните делови, навечер, по темелно чистење на кожата со лосионот YOUNG DERM.

Availability: outofstock
Бренд:Alkaloid, Young Derm
Сподели:

Нема на залиха

Кремот е наменет за длабински третман на акни, врз база на присуството на масло од чајно дрво. И овој производ е збогатен со природни, екосертифицирани екстракти од камилица и од манго.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “YOUNG DERM Крем за длабински третман на акни со масло од чајно дрво 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.