YOUNG DERM Безалкохолен тоник за нормална и проблематична кожа 150 ML

130 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Young Derm тоникот е погоден за хигиена и нега на нормална и чувствителна кожа. Ја навлажнува и ја тонизира кожата, со што го подобрува нејзиниот природен изглед, без притоа да ја исуши.

 

Не содржи алкохол
Содржи комбинација на хидратантни состојки кои ја задржуваат потребната влажност на кожата
Збогатен е со природен бисаболол кој ја смирува иритираната кожа и ја намалува можноста за создавање акни.
Начин на употреба: Нанесете неколку капки од тоникот на памукче и поминете ја површината на лицето и на вратот, наутро и навечер.