True Alchemy ACTIVES / СЕРУМ СО ВИТАМИН П 0,2 % + КОФЕИН 5 % – 30 МЛ.

(0 оценки и коментари)

770 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Биокозметички ефект: Кафеинот, апсорбиран во подлабоките слоеви на дермисот, овозможува трансформација на масните ткива и стимулира распад на масните киселини во триглицериди, глицерин и вода. Како дел од серумот, помага да се отстранат стари клетки, го забрзува дотокот на крвта во горните слоеви на кожата и нејзината понатамошна регенерација.

Гликозил хесперидинот како флавоноид од групата на витамин П, поради својот биохемиски ефект, ја зголемува концентрацијата на хиалуронска киселина. Како резултат, кршливоста и пропустливоста на крвните капилари се намалува, нивната еластичност се зголемува, а крвната циркулација се подобрува. Во комбинација со висока концентрација на кафеин, гликозил хесперидинот елиминира траги од розацеа, неутрализира слободни радикали, спречувајќи оксидативни процеси во клетките.

Индикации (наменето за): Препорачано за употреба во борбата со розацеа, пигментација предизвикана од близината на капиларите до површината на кожата, како и за спречување и борба против темните кругови под очите.

Контраиндикации: Ако сте хиперсензитивни на компоненти од серумот, може да се појават алергии, или иритации.

Пропратни ефекти: Можна е зголемена сензитивност на кожата на надворешни влијанија.

% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

Availability: instock
Бренд:True Alchemy
Сподели:

Нанесете 1-4 пати неделно, како самостоен производ, за да се справите со горенаведените симптоми. Нанесете на проблематичните предели на лицето се до негово впивање. Не плакнете со вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “True Alchemy ACTIVES / СЕРУМ СО ВИТАМИН П 0,2 % + КОФЕИН 5 % – 30 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.