True Alchemy ACTIVES / СЕРУМ СО “GLYCERYL GLUCOSIDE” 1,2% – 30 МЛ.

(0 оценки и коментари)

540 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
GLYCERYL GLUCOSIDE • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

Availability: instock
Бренд:True Alchemy
Сподели:

Биокозметички ефект: Глицерил гликозидот е дериват од глицерин, се користи да третира сува кожа. Тој ја навлажнува кожата длабоко во епидермисот, поради формацијата на хидрогените врски со водата. Дејството на глицерил гликозидот цели кон сврзување и задржување вода во кожата, додека го пенетрира епидермисот и ја намалува трансепидермалната загуба на вода.

Индикации (наменето за): Сува, дехидрирана кожа; кожа склона на атопични болести.

Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

Пропратни ефекти: Не се идентификувани.

% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се користи како самостоен козметички производ. Користете 1-2 пати неделно, или по потреба на одделни делови од лицето, или на целата негова површина, распределувајќи го серумот со масирање до апсорбција. За употреба на пределот околу очите, препорачано е претходно производот да се измеша со лесен хидратант.

Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, GLYCERYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, BENZOIC ACID, CUCUMIS SATIVUS EXTRACT, AVENA SATIVA EXTRACT, TILIA CORDATA EXTRACT.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “True Alchemy ACTIVES / СЕРУМ СО “GLYCERYL GLUCOSIDE” 1,2% – 30 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.