-30%

The Doctor Крем за лице со фитоколаген и пептиди 3 во 1 – 40 ml

(0 оценки и коментари)

343 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Anti-age крем за нега на зрела кожа.

Уникатна 3 во 1 формула – дневен, ноќен и крем за околу очи.

Пептидите го спречуваат стареењето на кожата, ги измазнуваат фините линии и брчки и ја спречуваат појавата на нови, а фитоколагенот од багрем ја навлажнува и потхранува кожата и создава деликатен заштитен филм на кожата.

The Doctor Крем за лице со фитоколаген од багрем и пептиди со моќно anti-age дејство која ги задоволува сите потреби за нега на зрелата кожа. Уникатна 3 во 1 формула – дневен, ноќен и крем за околу очи. Кремот благодарение на моќното дејство на фитоколагенот и пептидите помага во одржување на млада и здрава кожа. Моќното дуо во овој крем ги успорува процесите на стареење на кожата и го спречува формирањето на фини линии и брчки, ја подобрува еластичноста и структурата на кожата и има моќен подмладувачки ефект.

Основни придобивки од The Doctor Кремот за лице со фитоколаген и пептиди се:

  • Кожа со подобрена еластичност, измазнета, затегната и потхранета
  • Измазнети брчки и спречување на формирање на нови брчки

Фитоколагенот во комбинација со комплексот пептиди се двете главни активни состојки кои се задолжени да ја вратат младоста на Вашата кожа. Фитоколагенот од багрем ја навлажнува кожата и создава нежен и потхранувачки заштитен филм на површината на кожата. Ова и помага на кожата да ја задржи влагата и ја прави поеластична и поцврста. Основните придобивки од фитоколагенот од багрем се: 

  • Задржување на влагата во кожата, правејќи ја кожата похидратирана и помека.
  • Подобрување на еластичноста на кожата и намалување на брчките.
  • Подобрување на тексурата на кожата.

Пептидите помагаат во измазнување на брчките на лицето и ја спречуваат појавата на нови. Покрај тоа, тие активно ја негуваат кожата, ја зголемуваат нејзината еластичност и ги стимулираат нејзините природни регенеративните процеси. Основните придобивки од пептидите се: 

  • Спречување на појава на брчки и други признаци на стареење.
  • Регенерација и подмладување на кожата
  • Потхранување и негување на кожата

Начин на употреба: Мало количество од кремот се нанесува наутро и навечер на чиста кожа со нежни масажни движења на лицето и околу очите. За најдобри резултати Ви препорачуваме Кремот за лице да го употребувате во комбинација со останатите производи за нега на лице од серијата The Doctor со фитоколаген и пептиди.

Пакување: 40 ml

INCI: Aqua, Ethyl- hexyl Stearate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Squalane, Orbignya Oleifera Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Hydrolyzed Jojoba Esters, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Acacia Seyal Gum Extract, Undecane, Tridecane, Tocopherol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Lactic Acid, Piroctone Olamine, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Parfum.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “The Doctor Крем за лице со фитоколаген и пептиди 3 во 1 – 40 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.