Sixth Sense YOU GLOW GIRL АНТИОКСИДАНТЕН ТОНИК СО КАКАДУ ЕКСТРАКТ – 250ml

570 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Антиоксидантниот тоник со екстракт од какаду слива претставува антиоксидантен витамински коктел за кожа полна со свежина, сјај и максимална блескавост.
Какаду сливата содржи најголемо количество на витамин Ц, моќен антиоксиданс кој стимулира производство на колаген, ги уништува слободните радикали кои се главни виновници за опуштеност и безживотност на кожата. Богата е со галска киселина, елагинска и фолна киселина. Воедно ја зајакнува влажноста и хидратацијата и ја намалува појавата на првите знаци на стареење – фини линии или брчки.

Антиоксидантниот тоник содржи активни состојки како што се екстракт од какаду слива, глицерин, алое вера, витамин Б5, зелен чај и алантоин кои ја обновуваат заштитната бариера на кожата и поттикнуваат нејзина регенерација.
Овој лесен и негувачки тоник претставува активен третман за зголемување на тонусот и цврстината на кожата. Кожата ќе се чувствува мека, еластична, освежена и хидрирана.
Интензивно хидрира, превенира стареење,го изедначува тонот на лицето и ја редуцира пигментацијата. Лесната и освежувачка текстура ја обезбедува хидратацијата која и е потребна на кожата за прекрасен и здрав изглед. Погоден е за сите типови на кожа и овозможува лесна апсорбција .

Availability: instock
Бренд:Sixth Sense
Сподели:

Употреба: Добро протресете го шишето пред употреба. Нанесете на чисто лице со вата или прсти и нежно масирајте се додека не се апсорбирa целосно. Користете го наутро и навечер на претходно исчистено лице со Crystal Clear Skin мицеларната вода. Да се избегнува пределот околу очите. За секојдневна употреба.
Внимание: Не го користете на чувствителна, иритирана или повредена кожа.
Toникот не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .
ФОРМУЛИРАНО И РАЗВИЕНО ВО МАКЕДОНИЈА.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.