Sixth Sense Природна ферментирана мицеларна вода 250 ml

250 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Crystal Clear Skin на SIXTH SENSE природната ферментирана мицеларна вода 3 во 1 ефикасно ја чисти и освежува кожата, веднаш ги отстранува шминката, нечистотијата и вишокот на себум,без да ги шири низ лицето. Освежувачката формула е изработена од активни состојки како што се пробиотик, рузмарин, камилица, невен, зелен чај и Д – пантенол. Зајакната со пробиотици за зачувување на влажноста и подмладување на кожата, оваа хранлива формула ја прави кожата чиста и освежена. Пробиотиците имаат ефикасно антифламаторно делување, што помага во смирување на црвенилото, иритацијата и разните состојби на кожата, како акни, розацеа и сувакожа. Освен што ја навлажнува, негува и заштитува кожата, ја чини мека и свиленкаста. Го забавува процесот на стареење и гоподобрува тенот, го стимулира создавањето на нови клетки во површинските слоеви на кожата и има антисептичко, антивоспалително и антибактериско дејство.

Availability: instock
Бренд:Sixth Sense
Сподели:

Количина: 250 ml
Рок на употреба: 12месеци од датата на производство втисната на амбалажата
Мицеларната вода не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.