Sixth Sense Crystal Clear Skin – сет

750 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Сетот Crystal Clear Skin на SIXTH SENSE е наменет за нега на сите типови на кожа. Сетот се состои од три производи: природна ферментирана мицеларна вода 250 мл, природен ферментиран серум за лице 30 мл и
крем против стареење и брчки за под
очи 5мл.
– Природниот серум 3 во 1 збогатен со напреден пробиотик ја дополнува на вашата кожа природната микробиолошка разновидност и помага да се создаде идеален микробиом за да го забават процесот на стареење. Овој лесен и негувачки серум ја зголемува влажноста на кожата. Кожата ќе се чувствува мека, освежена и хидрирана.
– Природната ферментирана мицеларна вода 3 во 1 ефикасно ја чисти и освежува кожата, веднаш ги отстранува шминката, нечистотијата и вишокот на себум без да ги шири на лицето. Зајакната со пробиотици за зачувување на влажноста и подмладување на кожата, оваа хранлива формула ја прави кожата чиста и освежена. Освен што ја навлажнува, чува и заштитува кожата, ја чини мека и свиленкаста.
– Кремот за околу очи против стареење и брчки содржи Ретинол кој може да помогне во зголемување на влажноста на кожата, а во исто време го ревитализира надворешниот слој на кожата, за да изгледа и се чувствува помека и помазна. Природната и хранлива формула е подготвена да и помогне и да ја заштити кожата, како и да ги намали брчките.

Availability: instock
Бренд:Sixth Sense
Сподели:

Сетот содржи

-Мицеларна вода 250 ml

-Серум за длабинска хидратација – 30 ml

-Крем за околу очи 5ml

Производите во сетот не содржат парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.