-40%

Sixth Sense АХА/БХА крема 50 ml

(0 оценки и коментари)

402 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

SIXTH SENSE АХА/БХА кремата претставува уникатна моќна формула која ги отстранува мртвите клетки на кожата, го чисти себумот внатре во порите, овозможува хидратација и помага во ревитализација на кожата без сјај. АХА/БХA кремата содржи алфа хидрокси киселини (АХА) активни состојки како што се екстракт од јаболко, екстракт од лимон, црна боровница, шеќерна трска, екстракт од листови од грозје кои го ексфолираат кератинизираниот слој на епидермисот. АХA киселините се ефикасен ексфолијант кој забрзано ќе ги обнови епидермалните клетки. Има способност нежно да ги отстрани мртвите клетки и останатите нечистотии во кожата, но во исто време се зголемува производството на колаген и глукозаминогликани, молекули кои формираат компоненти на сврзното ткиво. 2% BХA салицилната киселина ги
отстранува нечистотиите и себумот насобран во порите на кожата. Има спoсособност да навлезе во најпроблематичните пори на кожата за длабоко чистење, ги намалува порите, го отстранува вишокот на себум и ја намалува појавата на акни и митесери. Оваа моќна формула содржи активни состојки како што се aзиска центела, алое вера екстракт, зелен чај, камилица, пантенол, витамин Е и алантоин кои овозможуваат хидратација, ја смируваат и омекнуваат кожата.

Availability: instock
Бренд:Sixth Sense
Сподели:

Количина: 50 мл
Рок на употреба: 36месеци од датата на производство втисната на амбалажата
Кремата не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Sixth Sense АХА/БХА крема 50 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.