Sattwa регенеративен крем за ден 55ml

399 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Висококвалитетен производ кој во текот на денот на кожата и овозможува максимална нега и заштита. Вградените активни компоненти, витаминот Е, Д-пантенолот, маслото од авокадо, еластинот и колагенот се идеално избалансирани и ја враќаат неопходната влага и еластичност на кожата. Кремот Sattwa дејствува благотворно на осетлива, сува и на набрчкана кожа. Активната и редовна нега комбинирана со моќното регенеративно дејство ја прават кожата поцврста и поеластична и придонесуваат за забавување на процесот на прекумерно создавање брчки.

Вградените заштитни УВА- и УВБ-филтри вршат селективно пропуштање на сончевите зраци и ја заштитуваат кожата од предвремено стареење.

Производот е дерматолошки тестиран.

Бренд:Alkaloid, Sattwa
Сподели: