Sattwa крема за ден со колаген 55ml

(0 оценки и коментари)

435 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Sattwa крем за ден со колаген 55 ml Наменет e за секојдневна нега и заштита на кожата во текот на денот. Содржи колаген и Д-пантенол кои и ја надоместуваат изгубената влажност на кожата во текот на денот и ѝ го враќа нејзиниот свеж изглед. Колагенот е протеин кој има многу значајна функција за кожата. Тој формира мрежа од фибрински влакна кои ја даваат рамката, односно структурата на кожата. Во млади години оваа рамка е недопрена и тоа на кожата и дава свеж и еластичен изглед. Но, со тек на времето структурата ослабнува, се губи колагенот, а поради тоа постепено го снемува свежиот и еластичен изглед на кожата. Со користење производи кои содржат колаген и помагаме на кожата да ја надомести изгубената влажност и обезбедуваме врaќање на најзиниот свеж изглед.

Производот е дерматолошки тестиран.

Availability: instock
Бренд:Alkaloid, Sattwa
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Sattwa крема за ден со колаген 55ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.