Sattwa крем со витамин Ц 55ml

(0 оценки и коментари)

477 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Тајната за здрава и за блескава кожа лежи во воспоставувањето физиолошка рамнотежа во микроциркулацијата (есенцијален систем на кожата),која ги транспортира сите витални елементи на кожата.

Витаминот Ц ја подобрува микроциркулацијата во кожата, а со тоа се подобрува размената на хранливи материи во кожата, па таа станува сјајна, блескава и интензивно ревитализирана. Вградениот витамин Ц дејствува неколкукратно:
врши заштита и ревитализација на клетките на кожата;
ја белее кожата (помага кај т.н. старечка пигментација);
го активира создавањето на колагенот и ја зголемува еластичноста на кожата.
Екстрактот од гинсенг синергично го дополнува ефектот на витаминот Ц. И овој екстракт дејствува стимулатувно за создавањето колаген, па ја зголемува еластичноста на кожата, помага за белеење и за ргенерирање на кожата и за полесно заздравување на раничките.
Екстрактот од гинко има изразени антиоксидативни својства, па учествува во неутрализацијата на штетните слободни радикали, со што ја заштитува кожата од предвремено стареење. Воедно, има својство и да ги намалува иритациите, а со тоа ја смирува кожата.
Наменет е за сите типови кожа, подложни на стресни состојби предизвикани од замор, никотин, аерозагадување, сонце и др.

Производот е дерматолошки тестиран.

Availability: outofstock
Бренд:Alkaloid, Sattwa
Сподели:

Нема на залиха

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Sattwa крем со витамин Ц 55ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.