Rilastil D-Clar капки против депигментација (30ml)

(0 оценки и коментари)

2,386 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капките за депигментирање Rilastil D-Clar се интензивен шок-третман за намалување на хиперхромијата: дамки од сонце, мелазма, хиперпигментација предизвикана од лекови или пост-воспалителни промени (акни). Може да се користи и како третман за нерамномерен тен.

  • Хидрокси-Ресвератрол и 4-Бутилрезорцинол: за депигментација
  • АХА и липозомален трипептид: да помогне во елиминирање на хиперпигментираните клетки
  • Клари-технолошки комплекс (Вит.Ц висока технологија, Вит.Б3 и Тетрапептид-30): да се направи кожата светла и рамномерна и да се намалат темните дамки
  • Натриум ДНК: да се врати еластичноста на кожата.

За да се зголеми ефикасноста на третманот, се препорачува да се користи со Д-Клар концентриран микропелинг и Д-Клар дневен крем за депигментирање.

Шифра: RILAST15
Availability: instock
Бренд:Rilastil
Сподели:

ИНДИКАЦИИ:
За сите типови кожа, вклучувајќи ги и најчувствителните.

ПРЕДУПРЕДУВАЕ:
Производот содржи алфа хидрокси киселини кои можат да ја зголемат чувствителноста при изложеност на сонце, соларни светилки, а особено можноста за изгореници од сонце. Користете соодветна заштита од сонце во случај на изложување на сонце. Избегнувајте контакт со очи, контура на очите и усните; во случај на случаен контакт исплакнете со вода. Не користете кај бебиња и деца. Чувајте го подалеку од топлина со затворено капаче. САМО НАДВОРЕШНА УПОТРЕБА

СОСТАВ

INGREDIENTS: Aqua (Water) • Glycerin • Methylpropanediol • Pentylene Glycol • Glycine soja (Soybean) Seed Extract • Niacinamide • 3-O-Ethyl Ascorbic Acid • Caprylic/ Capric Triglyceride • Polyglyceryl-10 Oleate • Vaccinium myrtillus Fruit Extract • Polyglyceryl-6 Laurate • Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate • Sorbitan Palmitate • PPG-26-Buteth-26 • 4-Butylresorcinol • Lecithin • Xanthan Gum • Saccharum officinarum (Sugar Cane) Extract • PEG-40 Hydrogenated Castor Oil • Arginine • Sodium DNA • Tocopheryl Acetate • Citrus aurantium dulcis (Orange) Fruit Extract • Citrus limon (Lemon) Fruit Extract • Hydroxyresveratrol • Acer saccharum (Sugar Maple) Extract • Paeonia Officinalis Flower Extract • Glycereth-6 Tricocoate • Hexanoyl Dipeptide- 3 Norleucine Acetate • Tetrapeptide-30 • Phenoxyethanol • Disodium EDTA.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Rilastil D-Clar капки против депигментација (30ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.