Kiberg Pure skin сапун со активен јаглен

505 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За комбинирана и мрсна кожа, погоден за лице и тело

100% растителен сапун со активиран јаглен дизајниран за комбинирана и мрсна кожа, со црни точки и зголемени пори. Активираниот јаглен апсорбира нечистотија, токсини и вишок маснотии. Сапунот влијае на црните точки и природно малку ја ексфолира кожата.

Погоден за:

  • кожа со митесери и проширени пори
  • за лице и тело

Дејство:

  • Апсорбира нечистотија и токсини
  • Ги чисти и стеснува порите
  • Малку ексфолира
  • Ја подготвува кожата за нанесување на Pure Skin тоник за ексфолијација

Како да се користи

Наутро и навечер, нанесете го сапунот директно на влажна кожа. Оставете ја пената да апсорбира нечистотија и вишок маснотии 20-30 секунди. Исплакнете темелно со млака вода.

За оптимални резултати, користете го сапунот секојдневно.

Состав:

sodium palmate, sodium palm kernelate, aqua, sodium chloride, glycerin, tertasodium etidronate, tetrasodium edta, charcoal powder, parfum, limonene, hexyl cinnamal

Активни состојки

Прашок од јаглен / активен јаглен- апсорбира нечистотија, токсини и вишок маснотии

Глицерин – омекнува, навлажнува и ја зголемува еластичноста на кожата, го спречува нејзиното сушење и се зголемува заштитната функција.

Производот е хипоалергичен и не-комедоген.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.