Kiberg Pure Skin Glow – Дневен Крем за Сите Видови Кожа

1,040 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За длабока хидратација и регенерација на кожа со  исушен тен и првите знаци на стареење

Дневен крем за осветлување и реструктуирање кој се бори со првите знаци на стареење. Комбинацијата на хијалуронска киселина со ниска молекуларна тежина и ниацинамид ја враќа густината и еластичноста, исполнувајќи ја кожата со сочност, сјај и оптимална хидратација. Трансекамичната киселина во формулата има регенерирачки ефект и гарантира долготраен сјаен тен. Високиот крем за сончање SPF50 + е вграден во свиленкаста текстура која веднаш се апсорбира без остатоци.

Шифра: PURESK20
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Погоден за:

  • било кој тип на кожа
  • исушен и нерамномерен тен
  • зголемени пори
  • девитализирана кожа
  • фини линии и први брчки

Дејство:

  • Го осветлува и освежува тенот
  • Ја обновува кожата и ја исполнува со густина
  • Моќно ја хидрира кожата до најдлабоките слоеви
  • Ја зголемува еластичноста
  • Висока широка спектар UVA + UVB заштита од сонце SPF 50+

Како да се користи

Нанесете тенок слој на лицето и вратот секое утро со лесни движења за масажа. Повторете во текот на денот доколку е потребно.

Важно:

За да одржите многу високо ниво на заштита од сонце, повторно нанесете за време на продолжен престој на отворено, по пливање или интензивно потење.

Состојки:

aqua, niacinamide, propylheptyl caprylate, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl salicylate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, glycerin, tranexamic acid, peg-20 methyl glucose sesquistearate, tocopheryl acetate, methyl glucose sesquistearate, dimethicone, sodium hyaluronate, phenoxyethanol, sodium acrylates copolymer, parfum, lecithin, ethylhexylglycerin, xylitylglucoside, anhydroxylitol, xylitol

Активни состојки

Хијалуронска киселина – обезбедува моќна и долготрајна 3Д хидратација. Ултра-ниската молекуларна тежина му овозможува да навлезе до најдлабоките слоеви на кожата, навлажнувајќи ја и пополнувајќи ја со густина.

Ниацинамид – измазнува ситните линии и брчките, подобрување на структурата на кожата, забрзување на регенерација и синтезата на колаген и церамиди. Го осветлува и изедначува целокупниот тен и ја прави кожата сјајна, здрава и со помлад изглед. Ја подобрува својата заштитна функција кон околината.

Транексамична киселина – трајно ја осветлува и освежува кожата и има силен подмладувачки ефект. Видно ги намалува темните пигментни дамки поради акни, повреди на кожата, прекумерна изложеност на сонце, бременост, старечки дамки и друго.

Фосфолипиди – придонесуваат за подобрување на бариерата на кожата и во исто време ја подобруваат пенетрацијата на активните состојки во неа. Благодарение на фосфолипидите, конзистентноста на кремот е лесна и течна, а нејзината текстура е нежна, брзо се апсорбира без маснотии и е исклучително пријатна за нанесување.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.