Kiberg Pure Skin Ексфолијантен Тоник – 60ml

868 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За девитализирана кожа со зголемени пори, црни точки и нерамномерен тен

За нормална, комбинирана и мрсна кожа

Тоникот за пилинг е дизајниран за девитализирана кожа со зголемени пори, црни точки и нерамномерен тен. Комбинацијата на азелаична киселина со алфа и бета-хидрокси киселини ги ексфолира мртвите клетки, ја регулира маснотијата, ги отстранува црните точки, ги намалува зголемените пори, го осветлува и изедначува тенот.

Пилинг го стимулира производството на колаген и има корисен ефект врз фините линии.

Погоден за:

 • нормална, комбинирана и мрсна кожа
 • црни точки и зголемени пори
 • девитализирана кожа
 • нерамномерен тен
 • фини линии

Дејство:

 • Ги отстранува црните точки
 • Ги намалува зголемените пори
 • Ја регулира маснотијата
 • Нежно го ексфолира површинскиот слој на клетките
 • Го осветлува и изедначува целокупниот тен
 • Стимулира колагеногенеза и регенерација на кожата
 • Ги измазнува фините линии

Како да се користи

Измијте го добро и исушете го лицето. Нанесете го тоникот со памук без миење. Дејството на киселините се чувствува како мало пецкање и чувство на печење, кое поминува во рок од неколку минути.

Околу 30 минути по нанесувањето на тоник, нанесете длабок хидратантен крем. Можете да го прескокнете овој чекор ако вашата кожа е комбинирана со мрсна.

Нанесете навечер, и ако добро се поднесува – секоја вечер.

Важно:

Употребата на дневен крем со многу висок заштитен фактор (SPF 50+) е задолжителна.

Со редовна употреба на тоник по неколку дена, нормално е кожата да почне малку да се лупи.

Ако чувството на мало пецкање и / или горење трае повеќе од 20-30 минути, престанете да го користите тоникот. Во случај пецкањето/горењето да не исчезнат во рок од 3 дена, се препорачува консултација со дерматолог.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.