PIERRE CARDIN ПРОМО СЕТ 5

(0 оценки и коментари)

1,250 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

1. Lash Up Mascara – Виткање, волуменизирање, подигнување и совршено одвојување на трепките за неверојатен изглед.

2. Retro Matte Кармин (нијанса 138 Tan Rose) – Сензуални усни и богати бои. Француската софистицираност е преточенa во богататa палета на бои. Во него секоја дама може да ја најде најсоодветната нијанса за себе, а особено совршениот тон на привлечната црвена боја. Асортиманот има по нешто за секого. Кремастата и мазна текстура на производот ги разгалува усните. Мат финишот е уште еден плус што ќе ве натера да сакате да поседувате повеќе од една или две бои. Им дава кадифеен изглед на усните и го прави вашиот целокупен изглед уште поелегантен и луксузен. Не предизвикува сушење благодарение на маслата вклучени во формулата. Тие даваат чувство на мекост и удобност во текот на целиот ден.

ПОДАРОК – Pierre Cardin освежителен тоник за подмладена и здрава кожа. Откако целосно ќе ја отстраните шминката, нанесете освежителен тоник и започнете го денот со свежа кожа. Вашата кожа ќе ви се заблагодари за смирувачките ефекти на екстрактот од алое вера и краставица кои ги содржи тоникот Pierre Cardin. Пантенолот и витаминот Е ќе ви помогнат да ја одржите вашата кожа влажна.

Шифра: 13278-1
Availability: outofstock
Бренд:Pierre Cardin
Сподели:

Нема на залиха

Lash Up Маскара 5 мл. + Retro Matte Кармин (138 Tan Rose)  ПОДАРОК  Гел за миење на лице 350мл.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PIERRE CARDIN ПРОМО СЕТ 5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.