PIERRE CARDIN ПРОМО СЕТ 3

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

1.Chiffon Matte Foundation ПУДРА .Добијте беспрекорен, кадифено мат финиш .Оваа лесна формула го балансира тонот на вашата кожа, го апсорбира вишокот маснотии и ги корeгира несовршеностите. Совршена за нормална, мрсна и комбинирана кожа. Oваа пудра е погодна и за сува кожа кога се користи со навлажнувачки прајмер за шминка. Постигнете беспрекорен финиш кој трае цел ден со Chiffon Matte Foundation.

ПОДАРОК Pierre Cardin Гелот за миење лице е наменет за кожа склона кон акни. Со својата формула,специјално развиена за чувствителна кожа, нежно ја чисти кожата и ја прочистува од нечистотија и маснотија. Тоа помага да се намали појавата на митесери и да се контролира сјајот. Го отстранува вишокот маснотии без да создава чувство на сувост и дава свежина на кожата.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Мат течна пудра 30мл. ПОДАРОК Гел за миење на лице 350мл.

БОЈА
303 FAIR, 402 LIGHT, 606 BEIGE, 701 MEDIUM BEIGE

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.