LOGONA Органска крема за сончање за бебиња и деца SPF 45+

1,100 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Производот поседува ECOCERT сертификат за ПРИРОДНА и ОРГАНСКА козметика.

  • без PEG и парабени
  • без синтетички бои, мириси и конзерванси
  • без алкохол
  • без алерген
  • без цинк оксид
  • без соли на алуминиум
  • без парафин, силикон и други нафтени деривати
  • „vegan” (без суровини од животинско потекло)
  • без тестирање на животни и без ГМО

… најдобротото за вашето дете!

Количина: 50 ml

Нема на залиха

Висока минерална заштита од сонце (UV-A, B, C) за чуствителна кожа со екстракти од органска калинка и органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“).
Максимална заштита од сончевата светлина на нежната бебешка и детска кожа. Оваа мека крема за бебиња и деца брзо се апсорбира и овозможува широкопојасна заштита од UVA-B-C зраците. Дури и бебиња во вода се идеално заштитени, благодарение на водоотпорната формула. Маслото од органски калинки, маслинки и макадамија ја хидрира кожата. Екстракот од сертифицираните органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и органскиот вампир дополнително ја штитат многу чувствителната кожа.
Кремата е отпорна на вода и ја штити деликатната кожа на вашето бебе и дете веднаш по употреба.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.