Novexpert VITAMIN C / ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 150 МЛ.

(0 оценки и коментари)

1,160 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

CE N’EST PAS MAGIQUE, C’EST SCIENTIFIQUE ! (Не е магија, наука е!)

Една единствена рутина со 3 дејства: чистење, отстранување на шминка и ексфолијација. Секојдневен ефект на „нова кожа“.

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА EXPRESS RADIANT CLEANSING FOAM

Под микроскоп вашата кожа изгледа многу поразлично од она што би очекувале. Претставува пејзаж од долини, пукнатини, па дури и планини!

Да се измазни овој живописен пејзаж“ и да добие нормална текстура на кожата е навистина тешко. Novexpert нуди оригинално решение во форма на дневен ексфолирачки третман. Една рутина со 3 дејства: отстранување на шминката, чистење и измазнување на кожата за точно 20 секунди.

По третманот, текстурата на кожата е рафинирана и целосно трансформирана, како да е откриен еден посветол, посјаен тен. Ефектот „нова кожа“ се добива без ниту една абразивна состојка. Но, користењето на воздушестата пена со вода од портокал и природен мирис на цитрусно овошје и кајсија не е без ризик – ризик од зависност!

Бројка – 20

20 секунди е времето кое им е потребно на нежните ексфолирачки агенси на оваа пена да делуваат. Потоа имате уште 10 секунди за нежна масажа и плакнење.

РЕЗУЛТАТИ:

ПРОЧИСТЕНИ ПОРИ*

100% од волонтерите си ги забележале своите пори како прочистени по 28 дена употреба.

ПОСВЕТОЛ ТЕН*

100% од волонтерите си го забележале својот тен како посветол по 28 дена употреба.

*Тест спроведен од независна лабораторија – Тест на корисници – 22 волонтери. % на задоволство по 28 дена употреба. Две нанесувања дневно.
Шифра: 000831
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Нанесете ја пената на навлажнето лице.  Оставете ја 20 секунди да делува, потоа масирајте 10 секунди, исплакнете и исушете го лицето. Чистење еднаш дневно, по можност навечер е доволно. Исто така е идеална како превентивен третман за поткожни влакна на брадата кај мажите.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert VITAMIN C / ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 150 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.