Novexpert TRIO-ZINC / СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ АКНИ – 150 МЛ.

(0 оценки и коментари)

485 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Недостатоците не се опција…

Trio-Zinc Mist спрејот има специјално место во „прочистувачкиот арсенал“ за нега на кожа, благодарение на неговите длабоко прочистувачкисмирувачки и матирачки дејства. Исто така има јасна предност споредено со другите козметички категории, бидејќи може да се користи неколку пати на ден, во зависност од потребите.

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА TRIO-ZINC MIST

Сите оние кои патат од недостатоци на кожата, знаат дека борбата со акни бргу може да се претвори во опсесија. Има начини да се избегне компулсивното однесување, но желбата за чиста кожа останува. Сепак, предозирањето на кожата со дерматолошки и козметички производи не е решение. Она што ни е потребно, е да го замениме секој производ во нашата рутина, со специфичен производ за нега против недостатоци од природно потекло.

Novexpert има креирано спреј формула, којашто е повеќенаменска и може да се користи неколку пати на ден, а е наменета точно за овој тип на кожа.

Оваа чиста формула со едноставна рутина, гарантира инстантно делување кон „коренот“ на недостатоците. Можете опсесијата да ја замените со акција!

Бројка – 67

-67%*: драстично намалување на вишокот на себум. Инстантно (извор на хидратација) и долгорочно (намалување на 5-алфа-редуктазата*) дејство, кое го елиминира сјајот на кожата предизвикан од вишокот на себум.

РЕЗУЛТАТИ:

НАМАЛУВАЊЕ НА СЕБУМ*

-67% 5-алфа-редуктазата, која предизвикува вишок на себум е намалена за 67%.

СМИРУВАЊЕ**

23% маркерот за иритации на кожата е намален за 23%.

*Тест спроведен од независна лабораторија. Ин витро резултати за инхибиција на 5 алфа-редуктаза.
**Тест спроведен од независна лабораторија.      
Шифра: 000760
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Држете на 30 см. од лицето, затворете ги очите и прснете 2-3 пати за да го покриете целото лице. Оставете го 10 секунди да делува, потоа исушете го. Може да се користи:

  • Како тоник по чистење
  • За инстантно матирачко дејство
  • Како освежувач за кожата
  • За фиксирање на шминка

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert TRIO-ZINC / СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ АКНИ – 150 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.