Novexpert TRIO-ZINC / СЕРУМ ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ – 7 МЛ.

(0 оценки и коментари)

915 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Eдинствената негативна работа за овој производ, е што сеуште не е во вашата чанта…

Trio-Zinc серумот е најгоре на самата листа, кога станува збор за производи кои би сакале секогаш да ви се при рака. Дискретен, практичен и ефикасен, делува кон отстранување на флеките од акни, како во нивната боја, така и во нивната текстура преку брза и јасна ресорпција.

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА EXPRESS BLEMISH CARE

Ако требаше  да изберете само еден производ за нега на кожа, најверојатно овој би бил тој, бидејќи во некој момент од животот сите сме се бореле со акните. Novexpert отсекогаш се интересирале, зошто понудата на пазарот на производи за топично нанесување, кои се борат со флеки и акни, е релативно ограничена.

Технолошките предизвици се покомплексни одошто изгледаат:

  • формулата мора да биде ефикасна, но неиритантна.
  • текстурата мора да биде невидлива и безмасна.
  • пакувањето мора да биде санитарно-хигиенско и прецизно изработено.

Дополнително на овие услови, Novexpert секако ги исполнува и сопствените наметнати и уникатни стандарди: производи со состојки од 100% природно потекло, хипоалергенски, 0% презервативи итн. Комплицирано, но не и невозможно! Создадената „SOS“ формула, која е резултат на овие стандарди е заштитена со прецизна ролон туба и има течна текстура при нанесувањето, која се претвора во „невидлива лепенка“ ослободувајќи ги активните состојки во кожата.

Прочистува длабински и површински, суши флеки и се бори со хиперпигментација.

Бројка – 10

Од 16 критериуми за оценување, овој производ има постигнато кај дури 10 највисока стапка на задоволство од 100%.*

РЕЗУЛТАТИ:

БРЗО СУШЕЊЕ НА ФЛЕКИ*

100% – брзо сушење на флеки по 5 дена употреба, 3 нанесувања на ден.

СПРЕЧУВА НАФРЛАЊА*

100% – спречува нафрлање по 5 дена употреба, 3 нанесувања на ден.

НАМАЛУВА ЦРВЕНИЛА*

100% – црвенилата на кожата се намалени по 5 дена употреба, 3 нанесувања на ден.

*Тестот е спроведен од независна лабораторија. Тестирано на 15 волонтери. % на задоволство по 5 дена употреба. 3 нанесувања на ден.
Шифра: 000837
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

1. Како превенција: веднаш штом почнете да чувствувате болка на одреден дел од кожата или почне да се појавува црвенило (пред да се формираат акните).

2. За корекција: кога акните се веќе видливи. Express Blemish Care мора секогаш да се нанесува директно на кожата (на местото кадешто има акни). Оставете го да делува барем 10 минути, пред да нанесете крема или шминка.

Фреквенција на употреба: три пати на ден. Наутро по будењето, нанесете го 10 минути по чистењето на лицето. Напладне доколку е возможно. Навечер пред спиење, исто така нанесете го 10 минути по чистењето на лицето.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert TRIO-ZINC / СЕРУМ ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ – 7 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.