Novexpert TRIO-ZINC / ПЕНЛИВ ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ АКНИ – 150 МЛ.

(0 оценки и коментари)

1,040 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Парадокс: колку понежен, толку поефикасен!

Дали може еден anti-pollution чистач вистински да делува како третман против акни и флеки? Клинички студии имаат прикажано неспорни докази во корист на нашиот пенлив гел.

  • 98.8% од нечистотиите од загадувањето се елиминирани*
  • 30% намалување на недостатоците по 28 дена…**
  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА CLEAR SKIN FOAMING GEL

На почеток се чинеше невозможно…сепак, дерматолозите веќе долго време го бараат тоа. Ефикасен, прочистувачки и пенлив гел, кој потполно го зачувува хидролипидниот слој:

  • Чистач против недостатоци, а кој истовремено е неиритантен.
  • Прочистувачки чистач, кој не е каустичен.
  • Матирачки чистач, кој не предизвикува пресушување на кожата.

Како овој парадокс помеѓу ефикасноста и толеранцијата може да биде решен? Пенливиот гел е сосема нов вид на чистач: вистински гел составен од ултра-нежен пенлив агенс (кокос и шеќер), чија улога е да чисти, а не да третира.

А што третира тогаш? Формулата е збогатена со моќни но неиритантни активни состојки, кои не ја пресушуваат кожата.

Бројка – 3

Помножете по 3! Нашиот ултра-нежен пенлив агенс, кој го користиме како состојка е „само“…3 пати поскап од веќе познатите еквивалентни состојки, кои најчесто се користат во козметичката индустрија кај ваков тип на производи.

РЕЗУЛТАТИ:

НАМАЛУВАЊЕ НА НЕДОСТАТОЦИ**

Недостатоците се намалени за 30% по 28 дена употреба, двапати дневно.

НАМАЛЕНА ГОЛЕМИНА НА ПОРИ**

Големината на порите е намалена за 22% по 28 дена употреба, двапати дневно.

НАМАЛЕН СЈАЈ**

Сјајот е намален за 30% по 28 дена употреба, двапати дневно.

*Тестот е спроведен од независна лабораторија. Анализа на слики (број на темни пиксели детектирани пред и по чистењето) – една употреба на производот. 
**Клинички тестови спроведени од независна лабораторија. Тестирано на 22 волонтери – Клинички оценки – Резултати по 28 дена дена употреба – 2 употреби дневно.
Шифра: 000836
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Фреквенција на употреба: еднаш дневно, препорачливо навечер (двапати на ден, препорачливо само за мрсна кожа). За другите типови на кожа, употребата на спрејот Trio-Zinc Mist наутро е доволна.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert TRIO-ZINC / ПЕНЛИВ ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ АКНИ – 150 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.