Novexpert PRO-COLLAGEN / ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗРЕЛА КОЖА – 40 МЛ.

(0 оценки и коментари)

2,455 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Негата за против стареење мора да е способна да ја намали појавата на стареење на кожата. Но, третирајќи ги причините со високо-технолошки активни состојки е пристап кој љубопитно остана оригинален. Ова е целта на нашата Про-Колаген линија.

ПРИКАЗНАТА ЗА EXPERT ANTI-AGING ФЛУИДОТ
На 60 години, сите треба да имаме бебешка кожа… Навистина, од биолошка гледна точка, треба да ја обновуваме нашата кожа на секои 28 дена! Па тогаш зошто стануваме постари?

Ова се трите главни причини:
–    Нашите клетки “рѓосуваат” под дејството на кислород
–    Нашите матични клетки не се баш толку бесмртни како што ние веруваме…
–    И обновувањето на кожата се активира од нови клетки кои имаат недостатоци.

Про-Колаген линијата на Novexpert е кулминација на долгогодишни истражувања кои целат кон тоа кожата да биде повеќе:
–    Заштитена: вечниот цветен екстракт нуди “нерѓосувачки” штит со ултра-високи перформанси
–    Зачувана: природните амино-киселини ги чуваат матичните клетки.
–    Стимулирана: Новаксилинот (патентирано) стимулира “сирутуин”, ензим кој е главна ѕвезда во борбата против стареење кој се спротиставува на клеточните промени поврзани со стареење.

Бројка – 11***
Подвигот на природните амино-киселини. Оваа активна состојка “ги ресетира” клетките во стареење во клетки кои се 11 години помлади!

РЕЗУЛТАТИ:
ПОСЈАЈНА КОЖА*
86% од волонтерите си ја забележале кожата посјајна по 7 дена употреба.
ПОМАЗНА КОЖА**
92% од волонтерите си ја забележале кожата помазна по 28 дена употреба.
*Тест на потрошувачи – 52 потрошувачи. % на задоволство по 7 дневна употреба, наутро и/или навечер.
**Тест на потрошувачи – 52 потрошувачи. % на задоволство  по 28 дена употреба, наутро и/или навечер.
***Тест спроведен од независна лабораторија. Ин витро резултати, тестот е спроведен на амино-киселина од природно потекло.

Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Со мали потези нанесете на целото лице и масирајте со кружни, нагорни движења. Мала количина од производот е доволна. Пред нанесување на шминка, оставете да пенетрира 5 минути.
Фреквенција на употреба: 1 до 2 пати на ден (наутро и/или навечер).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert PRO-COLLAGEN / ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗРЕЛА КОЖА – 40 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.