Novexpert OMEGAS / BOOSTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО 5 ОМЕГА МАСНИ КИСЕЛИНИ – 30 МЛ.

(0 оценки и коментари)

3,070 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

5 Омега киселини корисни за кожата во едно шише! Познатата Омега 3, мистериозната Омега 5, неизбежните Омега 6 и 9 и идната ѕвезда, Омега 7!

Ветувањето? Интензивно потхранување и концентрат од 100% растителни активни состојки за против стареење.

 

–        Единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски

–        Производи формулирани од доктори

–        Погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки

–        Произведени во Франција

–        Вегански производи

 

ПРИКАЗНАТА ЗА 5 OMEGAS BOOSTER

Повеќе не гледате на вашата чинија како порано… особено откако ги имате они познати Омега киселини. Тие се толку неопходни за нашето здравје, што научниците ги нарекуваат есенцијални” и незаменливи. Но, дали се витални за кожата? Одговорот е громогласно ДА! Недостаток на Омега е сува и иритирана кожа.

Токму затоа Novexpert лабораториите создадоа уникатен производ за нега на кожата, кој ги содржи сите 5 Омега киселини, во едно шише.

–        Омега 3 од масло од Инка Инчи, најбогато во светот со Омега 3 и моќен поттикнувач на обновата на клетките.

–        Омега 5 од масло од семки од калинка, познато по својата антиоксидантна моќ.

–        Омега 7 содржана во маслото од волчји трн, има уникатна концентрација на витамини А, Ц и Е.

–        Хранливи Омега 6 и 9 благодарение на растителните масла од јојоба, марула и сусам.

За интензивно хранење, овој серум е фаворит кај сувата кожа.

Бројка – 5

Ова е бројот на Омега киселини со признаени својства за кожата. И тие се комбинирани во едно единствено шише, Booster серумот на Novexpert.

РЕЗУЛТАТИ:

ПОНАХРАНЕТА КОЖА*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа како нахранета, веднаш по првата употреба.

ПОУДОБНА КОЖА*

98% од волонтерите си ја заблежале својата кожа како поудобна, веднаш по првата употреба.

ПОМЕКА КОЖА**

98% од волонтерите си ја забележале својата кожа како помека по 28 дена употреба.

*Потрошувачки тест – 58 потрошувачи.

% на задоволство по една употреба – наутро и/или навечер.

**Потрошувачки тест – 58 потрошувачи.

% на задоволство по 28 дена употреба, наутро и/или навечер.

Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Нанесете 2-5 капки на вашите прсти и распространете го серумот на целото лице. Серумот може да се користи самостојно, или пред нанесување на вашата крема. Пред нанесување на шминка, оставете го серумот да впие 5 минути. Фреквенција на употреба: 1 до 2 пати на ден (наутро и/или навечер).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert OMEGAS / BOOSTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО 5 ОМЕГА МАСНИ КИСЕЛИНИ – 30 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.