Novexpert MINI / HYALURONIC ACID МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 50 МЛ.

(0 оценки и коментари)

350 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Решение за чистење на лицето, кое прави многу повеќе…

Дали е возможно да се намали бројот на чекори за нега на лицето, а истовремено да се зголемат придобивките за вашата кожа? Да, со концептот 3 во 1 на нашата мицеларна вода.

единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски

производи формулирани од доктори

погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки

произведени во Франција

вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА MICELLAR WATER WITH HYALURONIC ACID

Мицеларната вода – број еден чистач за лице без плакнење е доста практичен изум, но сепак треба да се одговори на две прашања:

Ако овoј чистач не се плакне и притоа се апсорбира во кожата, зарем не треба да обрнуваме поголемо внимание на неговиот состав?

Со оглед на тоа што овој производ се нанесува исто како и производ за нега на кожата, зошто тогаш и од него не би очекувале дополнителни придобивки за нега на кожата?

Решението овозможено од мицеларната вода на Novexpert: од една страна, нејзината формула е 100% природна и хипоалергенска, а од друга страна, таа е преполна со хидратантната и ревитализирачка хиалуронска киселина.

Со оваа мицеларна вода, Novexpert ни дава чистач, отстранувач на шминка (за очи и лице) и ревитализирачка нега во еден производ!

Бројка – 4

4 во 1 производ: чистач & отстранувач на шминка (лице и очи), но исто така, благодарение на хиалуронската киселина со хидратантни и ревитализирачки својства, чистач & третман за нега!

РЕЗУЛТАТИ:

ЕФЕКТИВЕН ЧИСТАЧ НА ОЧИ И ЛИЦЕ И ОСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА*

96% од волонтерите увиделе дека мицеланата вода е ефективен чистач и остранувач на шминка по првата употреба.

РЕВИТАЛИЗИРАНА КОЖА*

100% од волонтерите увиделе дека нивната кожа се ревитализира веднаш по првата употреба.

ПОНЕЖНА КОЖА*

92% од волонтерите си ја забележале својата кожа како понежна веднаш по првата употреба.

*Потрошувачки тест – 34 потрошувачи. % на задоволство по првата употреба.

Шифра: 001542
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Нанесете неколку капки од мицеларна вода на вата. Нанесете на лицето, очите и вратот, со движења одвнатре нанадвор, за да ја отстраните шминката и да ја исчистите кожата.

Фреквенција на користење: наутро и/или навечер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert MINI / HYALURONIC ACID МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 50 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.