Novexpert MAGNESIUM / СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ ЗА ИРИТИРАНА КОЖА – 150 МЛ.

(0 оценки и коментари)

485 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Чиста магнезиумска сол во вода!

Дерматолозите се свесни: магнезиумот е корисен како за вашиот организам, така и за вашата кожа. Овој смирувачки и заштитувачки микроелемент сега е достапен во ултрависоки концентрации во спреј.

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА MAGNESIUM MIST

Во Novexpert, науката ги диктира нашите избори кога се работи за креирањето на производите за нега. Магнезиумскиот спреј е совршен пример. По анализирањето на научните истражувања за магнезиумот, нашиот експертски тим посака да развие универзален производ за нега: магнезиум за сите.

Производ за нега во форма на спреј се чинеше како најповолен начин, да се искористат сите бенефити на магнезиумот: смирување, хидратација и заштита од загадување. По 3 години развој и истражувања, производот „се роди“. Зад сцената, голема концентрација на природен магнезиум од Мртво Море, комбиниран со ултрачиста вода. За оптимални резултати, употребената вода е физиолошка и изотонична, односно со иста концентрација на минерални соли како вашите солзи.

Оваа уникатна особина гарантира хидратација при идеален биоафинитет со вашата кожа: ултрасмирувачки, против загадувачки и антиоксидантни резултати.

Бројка – 1500

Речиси 1500 мг. магнезиумска сол: веројатно една од највисоките концентрации на магнезиум во еден козметички производ, можеби и највисоката во светот.

РЕЗУЛТАТИ:

ХИДРАТАЦИЈА*

4х четири пати поголема хидратација во надворешните епидермални слоеви.

СМИРУВАЧКИ ЕФЕКТ**

-27% посмирена кожа веднаш по првата употреба.

ЕФЕКТ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ**

-40% попрочистена кожа веднаш по првата употреба.

*Тест изведен од независна лабораторија. Корнеометриски мерења, 11 волонтери.
**Тест спроведен од независна лабораторија. Ин витро резултати.
Шифра: 000759
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Држете на 30 см. од лицето, затворете ги очите и прснете 2-3 пати за да го покриете целото лице. Оставете го 10 секунди да делува, потоа исушете го. Може да се користи:

  • За смирување на кожата
  • Како тоник по чистење и/или отстранување на шминка
  • Како освежувач за кожата
  • За фиксирање на шминка

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert MAGNESIUM / СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ ЗА ИРИТИРАНА КОЖА – 150 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.