Novexpert MAGNESIUM / МЛЕЧЕН ЧИСТАЧ ЗА ЛИЦЕ – 200 МЛ.

(0 оценки и коментари)

1,160 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Што ако вашиот чистач би служел истовремено и за нега на кожа?

Во текот на животот, вашата кожа ќе дојде во контакт со чистач околу 40.000 пати! Тоа се 40.000 причини да го изберете вистинскиот.

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА MILKY CLEANSER HYDRO-BIOTIC

Не можете да ги видите, ниту пак да ги помирисате, но сепак…вашата кожа е екосистем, кој се состои од милијарди „добри бактерии“, чијашто листа на придобивки постојано се зголемува: смирувачки, антиоксидантни, регенеративни. Но овие добродетели се во опасност.

Модерниот живот има негативен ефект: загадувањето и прекумерната употреба на конзерванси, не заборавајќи ја рутината за отстранување на шминката, која исто така често се покажала како штетна. Бидејќи кожата се чисти речиси 40.000 пати во текот на животниот век, вашиот екосистем е ставен на тежок тест.

Решение? Novexpert има создадено кремаста млечна формула, којашто содржи повеќе состојки „со пет sвездички“: омега киселини, алое вера, магнезиум, масло од ноќниче, витамин Е и пребиотик (природен шеќер),  хранлива состојка на добрите бактерии на кожата. Нежен млечен чистач за сензитивна кожа, кој исто така овозможува вистински секојдневни придобивки и за нега на кожата.

Бројка – 1 милион

Еден милион бактерии на квадратен сантиметар изнесува густината на кожната флора. Една единствена човечка клетка, исто така содржи околу 10 бактерии!

РЕЗУЛТАТИ:

ПОМЕКА КОЖА*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа како понежна веднаш по првата употреба.

ПОЗАШТИТЕНА КОЖА**

88% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позаштитена по 28 дена употреба.

ПОЕЛАСТИЧНА КОЖА**

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поеластична по 28 дена користење.

*Тест на потрошувачи – 25 потрошувачи. % на задоволство по првата употреба.
**Тест на потрошувачи – 25 потрошувачи. % на задоволство по 28 дена употреба.
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

ЈАПОНСКИ МЕТОД: нанесете со врвовите на прстите, масирајте и исплакнете со млака или студена вода.

ЕВРОПСКИ МЕТОД: користете вата или еколошко крпче за повеќекратна употреба за целосно отстранување на шминката. Проследете со прскање со спрејот Magnesium Mist.

Фреквенција на употреба: еднаш или двапати на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert MAGNESIUM / МЛЕЧЕН ЧИСТАЧ ЗА ЛИЦЕ – 200 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.