Novexpert MAGNESIUM / ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

(0 оценки и коментари)

1,350 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

За кожа со зголемена сензитивност.

Чувствувате нелагодност, жештина и затегнатост? Сензитивната кожа е „бунтовна“ и си бара стручна нега. „Анти-стрес“ формула, развиена од нашите „најзен“ доктори.

 

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА VELVETY HYDRO-BIOTIC FLUID

 

Речиси две третини од жените кажуваат за себе дека имаат сензитивна кожа, главно заради стресот на кожата како фактор.

Вашата кожа претставува продолжеток на вашиот мозокРечиси 200 микроскопски нервни влакненца по см2 се распространети преку целата кожа и се поврзани со мозокот! Психолошкиот стрес или „агресијата“ врз кожата од разни козметички состојки и препарати се доволни за да предизвикаат хиперстимулација на овие влакненца, водејќи до црвенила и иритации како резултат.

Зошто тогаш да не го реплицираме ова во вид на третман? Во оваа нежна течност, ќе ја најдете елитата на „анти-стрес“ активните состојки: магнезиум и новаксилин (патент на Novexpert), кои ја намалуваат хиперактивноста на нервните влакненца за 35%. Со нанесување на третмани на база на магнезиум, вашата кожа ќе ужива во нејзините секојдневни „јога сесии“!

 

Бројка – 320

320 км/ч е брзината со којашто вашите нервни влакненца се поврзуваат со мозокот. Со други зборови, една многу интимна и инстантна врска.

 

РЕЗУЛТАТИ:

ПОУДОБНА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поудобна по 28 дена употреба.

ПОМЕКА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како помека по 28 дена употреба.

ПОЗАШТИТЕНА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позаштитена по 28 дена употреба.

*Потрошувачки тест – 47 потрошувачи. % на задоволство по 28 дена употреба. Употреба двапати дневно.
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Нанесете точки по целото лице и масирајте со нежни кружни движења, до целосно впивање во кожата. Мала количина од производот е доволна. Оставете простор од 5 минути по нанесувањето на флуидот, пред шминкањето.

Фреквенција на употреба: еднаш или двапати дневно (наутро и/или навечер).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert MAGNESIUM / ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.