Novexpert HYALURONIC ACID / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ – 40 МЛ.

(0 оценки и коментари)

2,455 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Вашиот „Архитект на лицето“.

Крема? Повеќе личи на перфузија на емулзирана хиалуронска киселина! Со два клучни елементи: дејство на исполнување и ефект на затегнување, позитивно оценет од повеќе од 77% од тест корисниците**.

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА THE REPULP CREAM

Огледалото на моменти не простува, а науката е експлицитна…Уморното лице на крајот од денот, веројатно е предизвикано од загубата на хиалуронска киселина (НА), а не од стрес. Оваа киселина, која се наоѓа во сите слоеви на вашата кожа е одговорна за полните образи кај бебињата и во нешто помалку природен контекст, кај глумиците „зависни од инјектирање“.

Решението се чини едноставно: да се развие гел со висока содржина на хиалуронска киселина. Да, но голема количина на хиалуронска киселина создава толку леплива текстура што дури и силиконите не би можеле да го решат овој проблем. А за Novexpert силиконите секако се табу!

Потребни беа не помалку од 396 галенски тестови за конечно да се добие свиленкаста текстура со кадифено чувство, којашто работи на обратен принцип од препаратите за слабеење. Исполнета кожa и мазни контури после првото наснесување. И без лепливост!

Бројка – 24

Дополнително на придобивките на масивниот извор на НАДВОРЕШНА хиалуронска киселина, вашата кожа е исто така подобрена и од ВНАТРЕШНАТА стимулација на сопствената хиалуронска киселина (+24%)* од екстрактот од алги.

РЕЗУЛТАТИ:

ПОИСПОЛНЕТА КОЖА**

77% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поисполнета веднаш по првата употреба.

ПОУДОБНА КОЖА**

97% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поудобна веднаш по првата употреба.

ПОЗАТЕГНАТА КОЖА***

86% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позатегната по 28 дена употреба.

*Тест спроведен од независна лабораторија на екстракт од алги. Ин витро резултати.
**Потрошувачки тест – 36 потрошувачи. % на задоволство по првото користење – Утринско и/или вечерно нанесување.
*** Тест спроведен од независна лабораторија. % на задоволство. 36 потрошувачи. 28 дена утринско и/или вечерно нанесување.
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Со нежни кружни движења нанесете ја кремата на целото лице и врат. Оставете ја да се впие 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert HYALURONIC ACID / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ – 40 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.