Novexpert HYALURONIC ACID / BOOSTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 480mg- 30 МЛ.

(0 оценки и коментари)

3,070 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Еквивалентно на 20 инјекции хиалуронска киселина*!

Хиалуронска киселина, најважната супстанца за младиот изглед на вашата кожа, заслужува база којашто одговара на нејзината ефикасност. Мисијата е завршена со овој ултрахидратантен, измазнувачки, anti-aging серум.

Нема на залиха

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА BOOSTER SERUM WITH HYALURONIC ACID

Славната приказна често се објаснува со една кратка. Приказната за нашиот booster серум со хиалуронска киселина започна со предлог на еден од нашите дерматолози консултанти. По секоја инјекција од хиалуронска киселина, овој доктор оставал мала количина, која потоа ја нанесувал директно на кожата на пациентот. Оваа необична практика ја подобрила ефикасноста на самата инјекција.

Успешна иницијатива, која Novexpert ја претвори во истражувачки проект. 3 години подоцна, booster серумот се докажа како еден од светски најефикасните и најдобрите производи за anti-ageing нега со хиалуронска киселина. Ниту една рекламна кампања, ниту пак маркетиншки акции, не му претходеа на успехот на овој серум. Своевремено доверлив, едноставната реклама „од уста на уста“, пренесувана меѓудругото и од практичари на естетската медицина, полека но сигурно ја направија оваа специјална формула светски позната.

Во негов прилог:

ултрависока концентрација (480 мг. хиалуронска киселина).
4 големини на хиалуронска киселина за комплементарни дејства.
екстракт од природно потекло со неверојатна способност да ја стимулира синтезата на хиалуронската киселина со кожата.
Неговиот прекар: „Ноќно воздушно перниче“.

Бројка – 480

480 мг. чиста хиалуронска киселина содржи овој booster серум, што е еквивалентно на 20 инјекции*.

РЕЗУЛТАТИ:

ПОЕЛАСТИЧНА КОЖА**

93% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поеластична веднаш по првата употреба.

ПОЗАТЕГНАТА КОЖА***

80% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позатегната по 28 дена употреба.

*Целосната количина на хиалуронска киселина во содржи овој серум е еквивалентно на 20 инјекции хиалуронска киселина, кои генерално се користат во естетската медицина.
**Тестирано од независна лабораторија. % на задоволство од 31 потрошувач по првата употреба – Утринска и/или вечерна употреба.
***Тестирано од независна лабораторија. % на задоволство од 31 потрошувач – 28 дена употреба наутро и/или навечер.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 2 до 3 капки дневно на целото лице и врат. Овој серум може да се користи самостојно или пред вашата вообичаена крема. Не чекајте помеѓу нанесувањето на серумот и вашата крема. Оставете да се впие 5 минути пред вашата шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер. Со консумирање 2-3 капки на ден, серумот ќе ви трае помеѓу два и три месеци.

ШТО ДРУГО?

Booster серумот може да се нанесува и топично и во вонредни интервали: на мимичките брчки околу очите, на брчките на контурите на усните…и/или наменски пред некоја вечерна дружба, пред патување со авион и сл.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, PROPANEDIOL°, SODIUM LACTATE°, SODIUM HYALURONATE°, PERFUME (FRAGRANCE)°, SODIUM PCA°, ARGININE°, LACTOBACILLUS FERMENT°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PHYTIC ACID°, XYLITYLGLUCOSIDE°, ANHYDROXYLITOL°, XYLITOL°, GALACTARIC ACID°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert HYALURONIC ACID / BOOSTER СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 480mg- 30 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.