-15%

Neutrogena Hydro Boost Мицеларна вода со тројно дејство 400ml

(0 оценки и коментари)

430 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Мицеларна вода со тројно дејство, за подлабока хидратација, единствена формула со додадена хијалуронска киселина и три вида мицеларни молекули што дејствуваат во синергија, за тројно дејство:

1. Ја отстранува шминката, дури и водоотпорна маскара
2. Ги отстранува нечистотијата и маснотијата
3. Го подобрува навлажнувањето на кожата

Толку делотворна, толку исклучително нежна што 94 % од жените се согласуваат дека кожата им била длабински исчистена по употребата.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано – соодветно за чувствителна кожа – без парабени – не ги затвора порите

Употреба:

Крем за чистење на лицето: Навлажнете го лицето. Нанесете, притоа избегнувајќи ја областа околу очите. Убаво исплакнете. Маска: Нанесете еднаков слој на кожата, притоа избегнувајќи ја областа околу очите. Оставете да се исуши 1 минута. Убаво исплакнете.

Состав:

Вода, РEG-6 каприл ц/капрични глицериди, Полисорбат 20, Бутилен гликол, PEG-8, Натриум хијалуронат, Полоксамер 407, динатриум EDTA, Лимонска киселина, BHT, Натриум Бензоат, Парфем [PR-019151]

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Hydro Boost Мицеларна вода со тројно дејство 400ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.

Neutrogena Skin Detox Мицеларна вода со тројно дејство 400ml

(0 оценки и коментари)

445 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Мицеларната вода нежно ги отстранува сите видови нечистотии и ефектите од загадувањето

Нема на залиха

Благодарејќи на мицеларната технологија со тројно дејство, мицеларната вода:

1.Ја отстранува шминката, па дури и водоотпорната маскара

2.Длабински ја чисти кожата, притоа задржувајќи ја влажноста

3.Ја омекнува кожата за здрав и сјаен тен

■ Не е потребно плакнење  ■ Без алкохол ■ Без Мирис ■Офталмолошки тестирана ■ не ги затвора порите

Начин на употреба:

Нанесете на памучен диск и нежно избришете ги очите, лицето, усните и вратот. Не е потребно триење. Не е потребно плакнење.

Состав:

Вода, PEG-6 каприлични/капрични глицериди, полисорбат 20, бутилен гликол, екстракт од Portulaca Oleracea, PEG-8, полоксамер 407, динатриум EDTA, лимонска киселина, BHT, натриум бензоат. [PR-0000954]

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Skin Detox Мицеларна вода со тројно дејство 400ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.