Neutrogena Skin Detox Ладен пилинг гел за лице 150ml

(0 оценки и коментари)

775 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Разладувачка гел-формула наменета за отстранување на сите нечистотии и ефектите од загадувањето.

Нема на залиха

Нежните микрозрнца, збогатени со гликолична киселина, ја измазнуваат кожата и ги чистат нечистотијата, маснотијата и шминката од порите, притоа задржувајќи ја влажноста на кожата.

– Не ги затвора порите

Состав

Вода, Натриум С14-16 олефин сулфонат, Кокамидопропил Хидроксисултаин, Целулоза, Сорбитол, Акрилати вкрстен полимер-4, Натриум хидролизиран компиров скроб Додеценилсукцинат, Цера микрокристалина, салицилна киселина, динатриум тетрапропенил сукцинат, ментол, полисорбат 20, Натриум хлорид, динатриум EDTA, Лимонска киселина, Гликолична киселина, Натриум хидроксид, Парфем, CI
77510, CI 42053 ” Избегнувајте ја областа околу очите. Доколку дојде во контакт со очите, убаво исплакнете со многу вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Skin Detox Ладен пилинг гел за лице 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.