Neutrogena Skin Detox Ладен пилинг гел за лице 150ml

(0 оценки и коментари)

775 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Разладувачка гел-формула наменета за отстранување на сите нечистотии и ефектите од загадувањето.

Нема на залиха

Нежните микрозрнца, збогатени со гликолична киселина, ја измазнуваат кожата и ги чистат нечистотијата, маснотијата и шминката од порите, притоа задржувајќи ја влажноста на кожата.

– Не ги затвора порите

Состав

Вода, Натриум С14-16 олефин сулфонат, Кокамидопропил Хидроксисултаин, Целулоза, Сорбитол, Акрилати вкрстен полимер-4, Натриум хидролизиран компиров скроб Додеценилсукцинат, Цера микрокристалина, салицилна киселина, динатриум тетрапропенил сукцинат, ментол, полисорбат 20, Натриум хлорид, динатриум EDTA, Лимонска киселина, Гликолична киселина, Натриум хидроксид, Парфем, CI
77510, CI 42053 ” Избегнувајте ја областа околу очите. Доколку дојде во контакт со очите, убаво исплакнете со многу вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Skin Detox Ладен пилинг гел за лице 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.