Neutrogena Освежувачки гел за миење лице

389 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Овој освежувачки гел за миење лица за секојдневна употреба содржи розов грејпфрут и витамин Ц за чиста кожа и сјаен тен. Гелот нежно ја чисти кожата измазнувајќи ја, без нејзино сушење.

Состав:

Вода, глицерин, натриум лаурет сулфат, лаурил глукозид, акрилати / C10-30 алкил акрилат
Крстполимер, екстракт од овошје од цитрус Грандис, Пропилен гликол, Натриум бензтриазолил бутилфенол
Сулфонат, Диодиум ЕДТА, Лимонска киселина, Натриум хидроксид, Натриум аскорбил фосфат, Натриум
Бензоат, Парфем, CI 16035, CI 60725.

Упатство за употреба: Наутро и навечер, масажа на влажно лице. Исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете темелно.