Neutrogena Освежувачки чистач навлажнувач без маслo

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Овој освежувачки и навлажнувачки чстач без маслo содржи розев Грејпфрут & Витамни C кои обезбедуваа 24 часа хидратација за почиста кожа и сјаен тен.

Состав:

Вода, Глицерин, Пропилен гликол, Цетил алкохол, C12-15 Алкил бензоат, Глицерил стеарат,
PEG-100 стеарат, Стеарил алкохол, C12-15 алкил лактат, Салицилна киселина, лист од алое Барбадензис
Екстракт, Цетил лактат, екстракт од Камилица Рекутита, кокамидопропил ПГ-димониум хлорид
Фосфат, Менитил лактат, диметикон, Пропилен гликол Изостерат, натриум Иостеароил
Лактилат, акрилати / C10-30 алкилкрил акрилат Крстотполимер, Карбомер, Натриум хлорид, Палмитинска
Киселина, Стеаринска киселина, диодиум ЕДТА, Натриум хидроксид, Бензалкониум хлорид, Етилпарабен,
Метилпарабен, Пропилпарабен, Феноксиетанол, Парфум, Бензил Алкохол.

Упатство: Најпрво отстранете го Pink grapefruit гелот чистач за лице или Pink grapefruit пилинг гелот од кожата. Потоа аплицирајте го навлажнувачот два пати на ден наутро и наваечер. Предупредување: Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт со очите темелно измијте со вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Освежувачки чистач навлажнувач без маслo”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.