Neutrogena Освежувачки чист дневен ексфолиатор

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Овој пилинг -гел за секојдневно чистење на лицето содржи розов грејпфрут и витамин Ц за почиста кожа и светол тен со природни ексфолијатори кои ги отклучуваат порите и формулата која длабоко чисти измазнувајќи ја кожата без нејзино сушење.

Состав:

Вода, Глицерин, Натриум Лаурет Сулфат, Целулоза, Лаурил Глукозид, Акрилати / C10-30 алкил
Акрилен крст-полимер, екстракт од овошје од цитрус Грандис, Пропилен гликол, Натриум бензтриазолил
Бутилфенол сулфонат, Диодиум ЕДТА, Лимонска киселина, Натриум хидроксид, Натриум аскорбил Фосфат, Натриум Бензоат, Парфем, CI 16035, CI 60725.

Упатство за употреба: Масажа на влажно лице еднаш дневно и темелно исплакнете. Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете темелно.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Освежувачки чист дневен ексфолиатор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.