Neutrogena Hydro Boost Воден гел за лице 50ml

(0 оценки и коментари)

1,148 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Воден гел со хијалуронска киселина за хидратација на лицето

Бренд:Neutrogena
Сподели:

Освежувачката текстура на водениот гел „Hydro Boost®“ е збогатена со иновативна технологија на матрица од хијалуронски гел со цел:

1. Задржување на влажноста во епидермисот благодарејќи на хијалуронската киселина што задржува вода до 1 000 пати од нејзината тежина.

2. Постојано навлажнување во текот на денот, секогаш кога кожата има потреба.

Резултати:

– Клинички е докажано дека кожата останува хидрирана цели 24 часа*

– По 1 недела, 86 % од жените почувствувале дека кожата им е еластична**

– По 4 недели, 91 % од жените почувствувале дека кожата им е мека***

* Репрезентативно истражување, 52 жени, 2014 година

** Самопроцена, 168 жени по користењето на производот еднаш до двапати дневно, 2016 година

*** Самопроцена, 35 жени по користењето на производот еднаш дневно, 2014 година

Лесна формула, не содржи маснотии, не ги затвора порите

Начин на употреба:

Нанесувајте секој ден на чисто лице и на вратот со кружни движења за подобра апсорпција.

Состав:

Вода, диметикон, глицерин, диметикон/винил диметикон вкрстен полимер, натриум хијалуронат, етилхексилглицерин, диметиконол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, лаурет-7, C12-14 парет-12, полиакриламид, диметикон вкрстен полимер, карбомер, C13-14 изопарафин, натриум хидроксид, феноксиетанол, хлорфенесин, метилпарабен, бензоева киселина, парфем, CI 42090  [PR-016935]

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Hydro Boost Воден гел за лице 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *