Neutrogena Hydro Boost urban protection дневна крема со SPF 25

(0 оценки и коментари)

1,258 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

“Водниот гел „Neutrogena® Hydro Boost® City Shield“ со заштитен фактор 25 ја подобрува хидратацијата, ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата и ја штити од загадувањето и штетните УВБ и УВА-зраци.
– Неговата навлажнувачка формула, која содржи хијалуронска киселина, ја заштитува и ја зајакнува заштитната бариера на кожата.

-Helioplex® со заштитен фактор 25 нуди супериорна заштита против штетните УВБ и УВА-зраци во споредба со обичните УВ-филтри.
– Неговата формула, која содржи антиоксиданси, ја заштитува кожата од штетите предизвикани од загадувањето и го зачувува младешкиот сјај на кожата.
– Заштитува од оштетување на сонцето: развиено со Helioplex ™ што обезбедува супериорна заштита од штетни UVB и UVA кои можат да предизвикаат предвремено стареење.”

Availability: outofstock
Бренд:Neutrogena
Сподели:

Нема на залиха

Начин на употреба: нанесете наутро со кружни движења како последен чекор од постапката за нега на вашето лице. Избегнувајте ја областа околу очите.
Благодарејќи на ултралесната и немрсна текстура, лосионот е идеален за основа пред нанесувањето на шминката.

Вода, Глицерин, Хомосалат, Каприлил метикон, Етилхексил Салицилат, Бутил Метоксидибензоилметан, Фенилбензимидазол, Сулфонска киселина, Октокрилен, Натриум акрилоилдиметилтаурат/ВП вкрстен полимер, Силикон диоксид, Натриум хијалуронат, Токоферил ацетат, Дикаприлил карбонат, Глицерил стеарат, стеарет-21, натриум полиакрилат, динатриум EDTA, Натриум хидроксид, Натриум аскорбил фосфат, Токоферол, Бензил алкохол, Хлорфенезин, Феноксиетанол, Парфем, CI 16035, CI 42090.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Hydro Boost urban protection дневна крема со SPF 25”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.