-35%

Neutrogena Hydro Boost крем за околу очи 15 ml

(0 оценки и коментари)

680 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Гел-кремот за очи „Hydro Boost® Eye Awakening“ ви помага денот да го започнете со освежувачка доза хидратација со тројно дејство, за свеж изглед што нема да ве издаде колку сте уморни по напорниот ден.

Нема на залиха

▪ Дозата интензивна хидратација веднаш ја освежува кожата под очите со помош на нашата матрица од хијалуронски гел, која ја подобрува хидратацијата и ја зајакнува природната бариера на кожата.

▪ Доза свежина: лесната гел-формула ги разбудува уморните очи и ги брише знаците на замор, нежно и брзо впивајќи се во кожата за совршена шминка.

▪ Хидрирана кожа цели 24 часа, при што кожата останува еластична, а очите изгледаат свежо цел ден.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина на прстите почнувајќи од јаболчиците и со кружни движења нанесете околу очите. Соодветно за чувствителна кожа.

Состав:

Вода, Диметикон, Гицерин, Цетеарил Оливат, диметикон/винил диметикон вкрстен полимер, Етилхексилглицерин, Натриум хијалуронат, Полиакриламид, С13-14 изопарафин, Сорбитан оливат, Диметиконол, лаурет-7, С12-14 парет-12, Диметикон вкрстен полимер, карбомер, Синтетички восок, Натриум хидроксид, Бензоева киселина, Хлорфенезин, Метилпарабен, Феноксиетанол.[PR-018121]

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Hydro Boost крем за околу очи 15 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.