-15%

Neutrogena Hydro Boost крем гел за лице 50ml

(0 оценки и коментари)

1,105 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Крем-гел за долготрајна хидратација на лицето

Со иновативната технологија на матрица од хијалуронски гел, навлажнувачката формула на гел-кремот „Hydro Boost®“:

1. Ја задржува влажноста во епидермисот благодарејќи на хијалуронската киселина што задржува вода до 1 000 пати од нејзината тежина.

2. Постојано ја навлажнува кожата во текот на денот, секогаш кога има потреба.

Резултати:

– Клинички е докажано дека кожата останува хидрирана цели 48 часа*

– По 4 недели, 80 % од жените почувствувале дека кожата им е еластична**

– По 1 недела, 88 % од жените почувствувале дека кожата им е мазна***

* Репрезентативно истражување, 52 жени, 2014 година

** Самопроцена, 36 жени по користењето на производот еднаш дневно, 2014 година

Не содржи маснотии, не ги затвора порите, без мирис

Начин на употреба:

Нанесувајте секој ден на чисто лице и на вратот со кружни движења за подобра апсорпција

Состав:

Вода, диметикон, глицерин, цетеарил оливат, натриум хијалуронат, диметикон/винил диметикон вкрстен полимер, етилхексилглицерин, диметиконол, синтетички восок, сорбитан оливат, лаурет-7, C12-14 парет-12, полиакриламид, диметикон вкрстен полимер, карбомер, С13-14 изопарафин, натриум хидроксид, феноксиетанол, хлорфенесин, метилпарабен, бензоева киселина [PR-016936]

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Hydro Boost крем гел за лице 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.