Neo Care NEO CARE / LADY MARMALADE ГЕЛ ПИЛИНГ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

(0 оценки и коментари)

135 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Шармантен деликатес кој не и наштетува на фигурата – желе гел со најмалите абразивни честички, збогатен со природни билни екстракти.

Ефективно чистење и нежна ексфолијација, комбинирано со хидратација.
–    Благодарение на минералните честички во различни големини, пилингот отстранува мртви клетки и ги затегнува порите, обновувајќи ги горниот слој на кожата.
–    Екстрактите од камилица и шипинка, пенетрираат длабоко во структуралните слоеви, смируваат и хидрираат. Го нормализираат меѓуклеточниот метаболизам, намалуваат таложење на производи во распаѓање и ензими на стареење во кожата, и го зголемуваат нејзиниот имунитет.

Желе авантурите ќе ве затегнат и по првата употреба!

Цветови од Камилица – имаат анти-воспалително, антисептично и дезинфицирачко дејство. Смирува и омекнува сензитивна и иритирана кожа. Ги отпушува порите.

Шипинка – има регенерирачки и витаминизирачки ефект. Со нејзните биохемиски својства, екстрактот од шипинка е блиску до својствата на кожата, па е способен да пенетрира длабиснки во структуралните слоеви. Активно пренесува и ослободува заздравувачки супстанци, храни и ја омекнува кожата, додека респирацијата на кожните клетки не е нарушена и порите и жлездите не се запушени.

Жалфија – има антиоксидантен и бактерициден ефект. Отстранува токсини од клетките на кожата, ги нормализира процесите на обнова на кожата, има и корисен ефект на сувата кожа.

Нане – листовите нане имаат смирувачки, освежувачки и тонирачки ефект. Ослободува од уморот поради локални иритирачки дејства, ја зголемува циркулацијата на крвта во капиларите. Тие имаат олеснувачко дејство, промовирајќи васкуларна контракција.

Availability: outofstock
Бренд:Neo Care
Сподели:

Нема на залиха

Нанесете го гел-пилингот на вашите дланки и масирајте нежно на лицето, избегнувајќи го пределот околу очите. Исплакнете со топла вода. Можна е индивидуална интолеранција на состојките.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neo Care NEO CARE / LADY MARMALADE ГЕЛ ПИЛИНГ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 30 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.